13

1. راهپیمایی های قم همیشه ی خدا کمر درد داشته است برایم. من خیلی ضعیف نیستم ولی اینجا خیابان ها کشش جمعیت را ندارد و دو سه تا کج سلیقگی در محل قرار دادنِ ماشین ها و مسیر حرکتی جمعیت باعث میشود فشار جمعیت در برخی جاها خیلی زیاد شود و همین خودش کمردرد می آورد.

2. چه کسی میگوید حوزه انقلابی نیست؟! عمامه به سرهای توی خیابان مگر کم بودند؟! 

3. امروز دلیل دیگری بود بر اینکه انقلاب در مردم ریشه دوانده. بافت جمعیتی که دیده میشد جالب بود. از بچه های پرانرژِی نیروگاه قم گرفته تا پیرزن ها و پیرمرد ها و آن خانواده ای که پدرِ جوانش با شلوار ورزشی به راهپیمایی امده بود و . . 

4. پیرمرد سرش را از پنجره ماشینش درآورده بود و داد میزد نماز جمعه بعدی ان شاءالله در مسجد الاقصی. حرکتش جالب بود :)

5. اواخر راهپیمایی باران گرفت و تبدیل به تگرگ شد. پسر نوجوانی برای خنده به رفقایش میگفت هِی گفتیم مرگ بر آمریکا اینم نتیجه اش». خب راست میگفت! این هم نتیجه اش! فکر کنم کمی دیگر ادامه میدادیم برف میبارید :)

6. به ذهنم رسید چرا باید همه ی مردم شعارهای هماهنگ شده بدهند؟! در راه بازگشت، چون باند و شیپوری نبود مردم گُله گُله، خود جوش، شعار میدادند. قشنگ بود. فقط اگر کلا بساط شعار هماهنگ برچیده شود، ممکن است هر گروهی برای خود شعاری طراحی کند و داد و بیداد و اوضاع را خراب کند. ولی اگرهمین بافت جمعیتی پای کار باشند و خودجوش شعار بدهند، خیلی هم قشنگ میشود. حداقل از این شعارهایی که سارا پنج ساله از تهران میسراید قشنگ تر میشود!

7. طب اسلامی راه حل برون رفت از بحران سلامت» شعار 22 بهمن است آیا؟! ضمن اینکه ما با طب اسلامی مخالف نیستیم باید اشاره کنم که میدانیم مقصود شما از طب اسلامی چیست! با آن طب اسلامی که شما میگویید مخالفیم! بعله!

8. سر پل همان جا که دو تا ماشین پارک بودند برای فیلم برداری، یک عده بسیجی نوجوان ایستاده بودند و سه نفر را به صورت نمادین دستگیر کرده بودند. یکی اختلاس گر بود و یکی نمیدانم چه بود و یکی را هم به شکل یکی از سران عرب درآورده بودند. پسری که شمایل یکی از آن سران عرب را داشتی! اگر صدای من را میشنوی دمت گرم! خیلی خندیدم :)

9. معاوضه ی یک عدد حرمِ حضرت معصومه سلام الله علیهای بارون زده، با بهشت هم حماقت است! سوز به دل شوید! دعا گو هستم.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها